Для українців свято Покрови Пресвятої Богородиці є національним, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. На Покрову в Україні відзначають аж чотири свята! Адже 14 жовтня – це День Покрови Пресвятої Богородиці, День заснування Української повстанської армії, День українського козацтва та День захисника України.

Сьогодні, 13 жовтня 2021 року, напередодні цих великих свят майстром виробничого навчання групи № 21 Григоряк У. В. був проведений урок-роздум на тему «Нащадки минулого батьки майбутнього». Метою заходу було: ознайомити учнів із святом Пресвятої Покрови, з’ясувати звичаї та традиції, пов’язані з цим святом, зауважити на тому, що це свято безпосередньо пов’язане з козаками; активувати і поглибити знання учнів про українське козацтво та традиції часів Запорізької Січі; про сучасних захисників Вітчизни, виховання поваги до історичної спадщини рідного народу; патріотичні почуття гордості за подвиги захисників Батьківщини. Учні розглянули сплетіння української історії, пригадали історію Покрови Пресвятої Богородиці, ким були козаки та як ці свята пов’язані із сучасністю. Вдало підібрані відеоролики спонукали присутніх до роздумів.

        14 жовтня – це свято українського духу, прагнення до свободи та незалежності. Це свято людей, що не піддалися безвиході та задля своєї свободи вибрали шлях Воїнів – шлях тернистий і небезпечний, але єдиний, що приведе українську націю до омріяної Перемоги.