21 червня 2024 року Чернівецька торгово-промислова палата у взаємодії з Управлінням агропромислового комплексу Чернівецької ОВА організовували презентацію румунської компанії LOREDO, яка пропонує широкий спектр виробничих ліній з переробки фруктів та овочів для малого і середнього бізнесу, а також послуги з їх подальшого експлуатаційного обслуговування.
Відкриваючи захід, президент Чернівецької ТПП Василь Ляхович відзначив, що його актуальність зумовлюється зростаючою потребою приватних, сільськогосподарських та фермерських господарств Чернівецької області у переробці власної плодово-ягідної продукції. «З огляду на сформований запит місцевого бізнесу, було прийнято рішення щодо ознайомлення місцевих виробників з позитивним досвідом переробки овочів, фруктів та ягід в сусідній Румунії, а також здійснення презентації компанії LOREDO, яка вже тривалий час є лідером ринку технологій для малих і середніх румунських виробників у сільському господарстві, – відзначив президент палати. За словами Василя Ляховича, захід також орієнтований на бажаючих розпочати власну справу та тих представників малого і середнього бізнесу області, хто прагне розширити виробництво та урізноманітнити асортимент продукції.
У подальшому, представник компанії LOREDO Данієл Серденчук розповів присутнім, що компанія пропонує рішення для виробництва та переробки зернових культур, а також натуральних фруктових соків, джемів, підготовки овочів для продажу, виробництва пива та витяжки з ароматичних рослин. За його словами, компанія продає як повні виробничі лінії, так і окреме обладнання провідних європейських виробників для переробки фруктів та овочів: преси, дробилки, соковижималки, електронасоси, пастеризатори, розливне обладнання, пивне обладнання, фільтра і фільтрувальні картриджі та інше. В ході презентації, Данієл Серденчук детально розповів про роботу кожної з виробничих ліній та позитивний досвід їх застосування представниками малого і середнього бізнесу Румунії.
Заступник Управління агропромислового розвитку ОВА Людмила Федірчик розповіла присутнім про діючу в області Комплексну програму підтримки розвитку сільського господарства на 2023-2027 роки. За її словами, в рамках цієї програми, управління здійснює прийом документів на отримання фінансової підтримки сільськогосподарськими підприємствами, фізичними особами – підприємцями та фермерськими господарствами на придбання обладнання з переробки сільськогосподарської продукції. Часткова компенсація здійснюється у розмірі до 50% вартості придбаного обладнання, але не більше 500 000 гривень за одиницю.
Присутня на заході представниця Чернівецького обласного центру зайнятості Наталія Урсуляк розповіла присутнім про послуги, які доступні у службі зайнятості для малого бізнесу: гранти на старт власної справи, гранти для наших ветеранів, ветеранок, їхніх дружин і чоловіків, ваучери, грошові компенсації, компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, тощо.
Представник Укрексімбанку Денис Малованюк розповів про доступні кредити для малого і середнього бізнесу, зокрема за програмою «5-7-9».
Всього на заході були присутні понад тридцять представників приватних та фермерських господарств області, підприємств з переробки плодово-ягідної продукції, Придністровської дослідної станції садівництва, Буковинської державної сільськогосподарської дослідної станції ІСГ КР НААН України, а також мешканців краю, які зацікавлені у започаткуванні власної справи, у тому числі, з числа вимушено переміщених осіб.