31 жовтня 2024 року відбувся інституційний візит студентів третього курсу кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства юридичного факультету Чернівецького національного університету до Чернівецької торгово-промислової палати.
Візит був організований керівництвом палати та викладачами факультету д.ю.н, професором Вайцеховською О.Р. і к.ю.н., доцентом Руденко О.В. з метою ознайомлення студентів з основними напрямками роботи Чернівецької ТПП та її роллю в підтримці та просуванні інтересів бізнес-середовища регіону як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках.
На початку зустрічі віце-президент палати Петро Луців коротко поінформував студентів про діяльність ЧТПП, специфіку роботи її основних підрозділів, направлену на підтримку місцевого підприємництва та експортерів, а саме щодо видачі сертифікатів походження товарів, оформлення торгових марок, присвоєння штрих-кодів та просування місцевих виробників на міжнародні ринки. При цьому віце-президент палати наголосив, що ЧТПП є самоврядною, недержавною організацією, яка діє відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати».
У подальшому основна увага приділялася роботі відділу зовнішньоекономічної діяльності та просування експорту Чернівецької ТПП. Начальник відділу Василь Заболотнюк ознайомив студентів з міжнародною діяльністю палати, зокрема, щодо просування виробників Чернівецької області на міжнародні рики, організації ділових переговорів з потенційними партнерами, підготовки і проведення економічних закордонних місій та цільових поїздок на виставкові заходи, аналізу потенційних ринків збуту, процедур укладення ділових контрактів, а також співпраці з міжнародними партнерськими організаціями, з акцентом на румунському напрямку роботи.
З огляду на проявлений інтерес студентів до питання укладення міжнародних угод про співпрацю, представник палати розповів про процедури налагодження взаємодії з іноземними палатами від первинних переговорів до укладення угод про співпрацю та подальшої реалізації закріплених домовленостей. При цьому відзначив, що Чернівецька ТПП уклала близько двадцяти міжнародних угод про співпрацю, дев’ять з яких з торгово-промисловими палатами румунських повітів.
Студенти також мали можливість ознайомитись з окремими партнерськими угодами, зокрема укладеними між Чернівецькою та Марамурешською ТПП, нормативно-правовою базою КМУ, яка регламентує питання укладення міжвідомчих угод та вимогами до текстів міжнародних договорів, які в обов’язковому порядку погоджуються з МЗС України.
На конкретному прикладі протоколу про співпрацю, укладеного в рамках Другого засідання Українсько-Румунської Спільної комісії з питань економічного, промислового, наукового та технічного співробітництва, до складу якої входить президент Чернівецької ТПП, з студентами були обговорені питання організації переговорів та погодження сторонами тексту міжнародного документу, який регламентує співпрацю за конкретними напрямками.
В ході обговорення цих питань наголошувалось на важливості розвитку та постійного вдосконалення комунікаційних навичок, знання вітчизняного та іноземного законодавства, а також іноземних мов для налагодження успішної комунікації з міжнародними партнерами.
Василь Заболотнюк дав вичерпні відповіді на запитання студентів та побажав успіху в навчанні та подальшій реалізації себе в міжнародній діяльності на користь інтересам України.