21 серпня 2023 року керівництво Чернівецької торгово-промислової палати провело робочу зустріч з директором Торгового представництва Тайваню в Україні паном СУ Ю-Суань.
На початку зустрічі поважний іноземний гість поінформував президента палати Василя Ляховича, що Торгове представництво Тайваню (Taiwan Trade Center) є офіційним представником TAITRA в Україні, головної організації сприяння торгівлі, афілійованої з Міністерством економіки Тайваню, яка має на меті налагодження двостороннього економічного, торговельного та ділового співробітництва між Україною та Тайванем. Пан СУ Ю-Суань також повідомив, що головною метою його візиту до Чернівців є обговорення з представниками органів місцевої влади та торгово-промислової палати перспективних напрямків співпраці, зокрема щодо можливостей залучення тайванських державних інвестицій в економіку регіону, реалізації гуманітарних проектів та можливостей участі Тайваню у післявоєнному відновленні України.
У свою чергу, президент Чернівецької ТПП Василь Ляхович коротко ознайомив директора Торгового представництва Тайваню в Україні з економічним та інвестиційним потенціалом Чернівецької області . При цьому наголосив, що в області є високий науковий потенціал, в першу чергу, в галузі напівпровідникових матеріалів, де успішно працюють науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Інституту термоелектрики та Інституту напівпровідникових матеріалів. Потужно розвинена сфера ІТ.
Серед перспективних напрямків співпраці представники Чернівецької ТПП назвали залучення тайванських інвестицій в розбудову сектору виробництва будівельних матеріалі, з огляду на прогнозоване зростання попиту на дану продукцію у період післявоєнної відбудови України. У цьому контексті відзначено, що область багата будівельними матеріалами, лісом, гіпсовими родовищами, кварцовим піском, вапняком, покладами молодого мармуру (травертину) тощо.
Особливу увагу приділено інвестиційній привабливості області з використання потужного рекреаційного потенціалу, унікальних за складом мінеральних вод. Відзначено, що після війни нашим захисникам знадобиться лікування та відновлення, а умови для цього необхідно створювати вже сьогодні.
Також поінформовано, що інвестицій потребує сфера переробки продукції сільського господарства та садівництва. Наголошено, що в Чернівецькій області щорічно вирощується до 500 тис. тон плодово-ягідної продукції, при цьому актуальною залишається проблема їх переробки та збереження. В тваринництві експортний потенціал має вирощування птиці, зокрема індичатини.
В ході подальшої розмови пан СУ Ю-Суань ознайомив представників Чернівецької ТПП з урядовими програмами Тайваню, направленими на розвиток торгово-економічної співпраці між представниками ділових кіл двох країн. У цьому контексті відзначив успішні програми з організації ділових поїздок представників українського бізнесу на Тайвань, ознайомлення з продукцією українських виробників шляхом організації, за посередництва Торгового представництва, їх участі у щорічних міжнародних виставках, представлення продукції на українських стендах, організації навчань/стажувань українських студентів-програмістів в тайванських ІТ компаніях тощо.
У контексті налагодження співпраці з Торговим представництвом Тайваню в Україні, віце-президент Чернівецької ТПП Петро Луців запропонував створити на базі палати центр ділового інтерактивного спілкування та долучитись до його технічного оснащення.
В кінці зустрічі, домовлено про подальше інформування палати про діяльність Торгового представництва Тайваню в Україні, а також заплановані заходи з реалізації програм, направлених на розвиток українсько-тайванського торгово-економічного співробітництва.