11 травня 2023 року представники Чернівецької торгово-промислової палати взяли участь в інформаційній сесії з презентації Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT «Румунія – Україна 2021-2027», яка була організована Спільним технічним секретаріатом Програми – Сучавським регіональним бюро транскордонного співробітництва.
Нова програма охоплює наступні сфери: охорона здоров’я, освіта, туризм і культура, пристосування до кліматичних змін, а також менеджмент кордонів. На реалізацію відповідних транскордонних проєктів виділені грантові кошти в сумі 54 млн. євро. Співфінансування українських аплікантів становитеме 10% від загальної вартості проєкту.
Потенційним аплікантам з Чернівецької області представили особливості нової програми співробітництва, розповіли про значення партнерства в транскордонному проєкті, можливості з пошуку партнерів, а також про успішні приклади вже реалізованих проєктів
Перший конкурс у межах програми стартує в червні 2023 року. Подати проєкти зможуть громадські організації, навчальні, культурно-мистецькі установи, заклади охорони здоров’я, органи влади та інші суб’єкти із Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Одеської областей і п’яти повітів Румунії.
Деталі щодо умов залучення фінансування розміщені на сайті програми www.ro-ua.net
![](https://chcci.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/346449729_605122451554955_3356635474322027290_n-1024x737.jpg)
![](https://chcci.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/346485451_938940703986871_1847242799907933909_n-1024x750.jpg)
![](https://chcci.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/346483050_262559466215332_311874489346706790_n1-1024x665.jpg)
![](https://chcci.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/346270809_224933713569551_7981657265304070526_n1-1024x725.jpg)
![](https://chcci.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/345887421_814424239533740_134842749410957459_n1.jpg)
![](https://chcci.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/fb_img_1683835404483-1024x768.jpg)